Тканини Nositi
- Акрил— найвищої якості штучне волокно, формоустойчивое, стійкий до збереження тепла, часто вживається замість вовни або спільно з нею, для удосконалення деяких характеристик виробу. Акрил ще називають «штучного походження шерстю», який за власним якостям схожий з натуральною вовною , у нього є багато окремих властивостей. Акрилові волокна відмінно фарбуються, в результаті цього можна зробити пряжу яскравих, сильно-насичених, інтенсивних кольорів. Полотно з акрилу має багато переваг - гіпоалергенність, приємні на дотик, стійкість кольору. Речі приємно і комфортно носити в повсякденному житті, в них зручно і тепло. При догляді цей матеріал не вибагливий, але слід дотримуватися деяких рекомендація: прати вироби при температурі не більше 30С, речі не можна вичавлювати викручуючи, їх треба розкласти на рівній поверхні до повного висихання. Гладити слід при мінімальній температурі
- Алекс– володіє хорошою еластичністю тканину, яка є представницею «сімейства трикотажних». За рахунок того, що полотно виготовляється методом в'язання (петлі щільно переплітаються один з одним), алекс відмінно тримає форму і практично не мнеться. Частіше всього, до складу тканини входять бавовняні, віскозні волокна і близько 30% поліестеру. З цього матеріалу шиють ділові сукні, брючні костюми, а також класичні спідниці.
- Ангора— вовняна тканина ангорської кози, ніжна на тактильні відчуття,з відмітним м'яким і ніжним ворсом. Тканина буває легких і середньо видів, гладкофарбована або меланжева. Застосування ангори поширене. З неї шиють жіночі сукні, всі різні костюми, полегшені пальто і т. д.
- Атлас. Гладка і щільна тканина з глянцевою лицьовою стороною. Атлас відрізняється високою зносостійкістю, добре драпірується, при правильному догляді зберігає форму. Тканина, що виготовлена з шовкових ниток сприйнятлива до високих температур, а ось матеріал з додаванням синтетичних волокон більш стійкий і довговічний. З атласу шиють вечірні, коктейльні сукні, довгі спідниці, блузки. Склад тканини може відрізнятися. Найдорожчі вироби виконуються з 100% шовку. Більш доступні тканини будуть мати в складі волокна бавовни, віскози. Найдешевший атлас виготовляється з 100% поліестеру.
- Оксамит– благородна тканина зі стійким ворсом. Виготовляється з шовкових, вовняних, бавовняних ниток. Також в структуру матеріалу може бути додана віскоза, за рахунок якої оксамит стає більш міцним і добре тягнеться. Відрізняється тканина своєю текстурою – м'який ворс, довжиною до 5 мм дарує приємні тактильні відчуття. Особливості оксамиту – переливається поверхню і колірна насиченість, а до недоліків можна віднести труднощі у догляді, так як прати такі речі можна тільки вручну, а в'їдаються плями досить складно виводяться.
- Батист. Повітряна, легка тканина, яка хоч і здається дуже делікатною, але володіє високою міцністю і здатністю зберігати форму. Найдорожчий батист той, що виготовлений вручну з ниток льону та бавовни методом скручування. Але сучасна промисловість дозволяє носити вироби з цієї тканини кожному – до складу тканини, крім бавовняних волокон, що входять синтетичні нитки, які роблять матеріал більш простим у догляді і доступним. З батисту шиють літні сукні, сарафани, спідниці, застосовують його і для обробки блузок.
- Бенгалин—натуральна стрейчева тканина, у складі якої присутній велика кількість волокон бавовни і маленький відсоток еластану. Тканини притаманна властивість високою тепло-провідності,що супроводжується почуттям приємної свіжості і прохолоди.
- Біфлекс. Тканина, що виділяється однією властивістю: чудово тягнеться. Виготовляється шляхом прядіння – нитки переплітаються між собою на спеціальному верстаті. Біфлекс може мати різну щільність і склад. Найчастіше, більше 50% складу – це лайкра і люрекс – синтетичні матеріали, які відповідають за блиск і характеристики тканини. Також до складу може входити мікрофібра і нейлон – ще одні представники «синтетичних», які наділяють біфлекс вологонепроникними властивостями. З цього матеріалу шиють спортивні костюми, купальники.
- Букле– тканина, яка виготовляється з вовняної нитки. Її характерні ознаки – наявність безлічі дрібних завитків і шишковатая на дотик поверхню. Букле також порівнюють з дрібним каракулем. До складу тканини, крім вовни, може входити бавовна, віскоза, синтетика. Чим товще сам матеріал і завитки, тим більше у складі вовни. Шиють з букле пальто, костюми, шарфи. Найзнаменитіші шанувальниці костюмів з букле – Жаклін Кеннеді і Софі Лорен. Така тканина не мнеться, а прати вовняне виріб можна тільки вручну.
- Вельвет— даний матеріал являє собою синтетичну тканину, зовнішня частина якої виконана з ворсу. Даний матеріал відомий ще з давніх часів, вважаючись «тканиною королів», що робило її дуже дорогий і практично недоступною для широкого кола. Проте, зараз ця тканина виготовляється трохи з іншої технології, що дозволило підвищити еластичність самого матеріалу. Крім того, вироби з вельвету досить приємні на дотик і довговічні, але потрібно дотримуватися особливої обережності при пранні — матеріал може втрачати форму і мяти.
- Велюр— тканина з невисоким, дуже щільним і мягеньким ворсом. Приємний до тіла матеріал,що використовується для пошиття одягу. В речах з велюру комфортно і затишно. Речі з велюру практично не витираються і стійкі до інших пошкоджень , не розтягуються і через тривалий час виглядають як новенькі. Склад полотна : лайкри, бавовни з поліестером або може складатися з 100% бавовни. Завдяки внутрішньому шару трикотажу, який стикається з шкірою вашого малюка, який складається з бавовни. В речах з велюру комфортно, затишно і тепло дітям і дорослим. Рекомендується прати менше 35 градусів , так само ручне прання. Прасувати після прання не рекомендується.
- Віскоза— ніжне ,приємне на тактильні відчуття волокно(тканина), має высочайшею яскравість забарвлення і мягеньким блиском. Віскоза має складом схожим на природне волокно з бавовни і відповідно гігроскопічна, легко проникна для повітря. Більш того, вона дає відчуття прохолоди в жарку погоду.
- Габардин. Тканина, що володіє довговічністю за рахунок особливого плетіння ниток – використовується рельєфне, диагоналевое плетіння, а також добре тримає форму, дозволяючи створювати драпірування, фактурні складки, які не деформуються після прання. Натуральний габардин виконується з вовни овець-мериносів – з такого матеріалу шиють дорогі костюми, півпальта. Сьогодні габардин, частіше за все, складається з бавовни, віскози і текстурованих поліефірних ниток. З такої тканини виконують спідниці, брюки і костюми.
- Гальяно– тканина, яка одержала свою назву завдяки іменитому італійському дизайнерові, який при пошитті виробів приділяє особливу увагу підкладці. Так, гальяно – це підкладкова тканина, що може мати різний склад. Приміром, підкладка, яка буде використовуватися для пошиття пальто, піджака буде мати у складі саржу, віскозу. Для суконь, спідниць використовують тканину гальяно, яка складається з атласу, поліестеру. Цей матеріал відрізняється міцністю, добре тримає форму, але практично не тягнеться.
- Гіпюр— напівпрозоре полотно у вигляді мереживних візерунків на основі сітки. Даний матеріал широко використовують для виробництва виробів складаються з нього, так само деяких, окремих елементів моделей, наприклад: мереживні рукави сукні, кофти і т. п, мереживні вставки на спині у літніх або куртки моделях. Гіпюр застосовується для виробництва вечірніх суконь, сумок та інших речей. Мереживні накладки надають моделям святковий вигляд.
- Гіпюр на атласі– комбінація двох елегантних тканин, яка дозволяє отримати ефектний матеріал при невеликих витратах. З лицьового боку ви бачите витончений гіпюровий візерунок, а з виворітної – гладкий і приємний на дотик атлас. Для виготовлення такої тканини використовується стрейч-атлас, до складу якого входить лайкра, а також гіпюр. Останній, як правило, виготовлений з бавовняних або ниток поліаміду, рідше – з шовку, льону і віскози. Гіпюр на атласі вибирають для пошиття корсетів вечірніх суконь, жакетів, спідниць.
- Гіпюр Набивний. Тканина, що складається з двох елементів: рельєфного мережива і тонкої сітки, що, власне, з'єднує мереживні елементи. Мереживо виготовляється, як правило, з бавовни, а ось сітка може мати у складі синтетичні волокна, які додають виробу зносостійкості і міцності. Набивний гіпюр, на відміну від традиційного, може мати різні колірні рішення, так як колір, малюнок тут наноситься механічним способом. З такого матеріалу шиють оригінальні сукні, його використовують в якості вставок в жакетах, вечірніх нарядах, де використовується корсет.
- Дайвінг— Якісна і високо-еластична тканина, що надає їй ефект без розмірності. Чудово облягає ваше тіло, добре драпірується і добре тримає форму. Тканина повітро-проникна і володіє важливим властивим їй властивістю відводити вологу і піт з поверхні тіла. Дайвінг це універсальна й довговічна тканина і часто застосовується для шиття: не тільки щоденною жіночого одягу, суконь, але і для виробництва спортивного одягу в тому числі і легкої атлетики.
- Дайвінг Мікро– тканина, яка, на відміну від свого «побратима» — дайвінгу, має дуже широкий спектр застосування. З неї шиють сукні, спідниці-олівець, так і спортивні костюми, футболки. Вона виконується з тонких волокон віскози і відрізняється легкістю, добре тягнеться і не сковує рухів. До складу мікро дайвінгу, крім віскози, входить лайкра, поліестер і еластан. За рахунок наявності лайкри і еластану, тканина добре драпірується і сідає по фігурі.
- Двунітка— ущільнена трикотажна тканина, виготовляється на базі кулирной гладі, по простому «Кулирки», одного з широко поширених у нашому повсякденному житті натуральних матеріалів на базі бавовни. зовнішня сторона рівна і гладка, а внутрішня сторона — петлеподібний, створюється шляхом ввязывания з внутрішньої сторони прокладкових ниток високої щільності. Тканина стійка до зносу і не втрачає форму,появи катишків і все можливої витяжці. Цей природний і натуральний матеріал,дозволяє шкірі чудово дихати навіть в теплу і жарку погоду легко пропускаючи повітря крізь себе. Важливо: бажано прати при температурі не більше 30 градусів, так як після прання тканина дає усадку. Склад – 100% бавовна.
- Діагональ— ущільнена тканина. Або вовняна (камвольно) або бавовняна крученої пряжі. На поверхні тканини яскраво виражені рубці, вони виходять в результаті відповідного підбору пропорцій щільності й товщини і впровадження особливого переплетення ниток. Діагональ настільки міцна,що її використовують для пошиття військового обмундирування, а для нас з вами з неї шиють пальтецо, куртки і решта.При виробництві тканина створюється на базі натуральних матеріалів. Отже тканина гігроскопічна і досить легко пропускає повітря, дозволяючи тілу дихати. Всі речі зроблені з такою матеріалу, доставляють зручність і комфорт, в тому числі і практичність у використанні власнику. Продукт не викликає гіпоалергенних реакцій. Хотілося б відзначити термоізоляційні характеристики: в прохолодне час одяг з нього гріє і утримує тепло, а при завищених температурах навпаки– дає відчуття свіжості і прохолоди.
- Жаккард— даний матеріал являє собою особливу полотно, яке виготовляється складним переплетенням різних ниток. Подібна технологія позначається і на ціні кінцевого матеріалу, яка досить велика. Що ж стосується виробів, виготовлених з цієї тканини, то вони виходить дуже міцними, легкими, зносостійкими і гіпоалергенними. Використання натуральних матеріалів при виробництві дозволяє застосовувати дану тканину навіть для одягу новонароджених.
- Замша — вона ж шампуа (вона ж ровдуга і вежь), це шкіра вичинена з оленячих і овчинных шкур за допомогою способу який називається — жирове дублення. Володіє характерними властивостями: м'якої шовковистістю, якоїсь бархатистістю і таким важливим властивістю як вологонепроникністю. Фарбується в різні кольори. Відмінна риса тканини це губчатость і пористість.
- Штучна замша. Матеріал виготовляється шляхом з'єднання бавовняної, шовкової основи з нитками мікрофібри або поліестеру. Одяг – спідниці, жакети виготовляють тканим способом – полотно з мікрофібри розщеплюють на дрібні ворсинки і наносять на бавовняну чи шовкову основу. Такий метод забезпечує надійність матеріалу. Нетканий спосіб, при якому нитки поліестеру приклеюють на основу, відрізняється своєю дешевизною, але і менш якісною обробкою. Штучна замша відрізняється м'якістю, зносотривкістю і практично не деформується.
- Штучна шкіра. Матеріал складається з двох частин: основи і шар полімерів. Володіє хорошою міцністю, еластичністю, гіпоалергійністю і стійко переносить морози, а також вплив ультрафіолету. В якості основи може використовуватися бавовна і поліестер, а в якості верхнього шару – поліуретан. Комбінація тканинної основи і пористого поліуретану робить штучну шкіру тканиною, що прекрасно пропускає повітря і може використовуватися для виготовлення суконь, спідниць, спідниць та штанів.
- Костюмна тканина– до такої можна віднести кілька видів полотен, що відрізняються своїм складом, але мають кілька обов'язкових властивостей. Костюмна тканина повинна добре тримати форму, лягає по фігурі і бути зносостійкою. Матеріал може мати у своєму складі шерсть з еластаном, бавовна з додаванням поліестеру, віскози. Найкращими костюмними тканинами вважаються бавовняні з додаванням синтетичних волокон – вони гарні для літньо-весняного періоду, а також вовняні полотна з віскозою і еластаном. Останні варто вибирати для теплого зимово-осіннього костюма.
- Костюмна тканина «Тіар»— досить ущільнена гладкофарбована костюмна тканина темного забарвлення з еластаном, одяг гнучкою і еластичною, що надає їй таку собі без розмірність і не сковує в рухах. Особлива характерність це м'якість, комфортабельність і приголомшлива плісировка тканини. «Тіар» широко застосовується для пошиття шкільної одягу,одягу для жінок. Часто використовується для виготовлення суконь, жакетів, спідниць, сарафанів і багато іншого.
- Коттон— дана тканина практично на 100% складається з натуральної бавовни. Іноді у склад додають певні домішки органічного походження, але вони лише підвищують позитивні характеристики бавовни. Одяг, виготовлений з котону, добре вбирає вологу і пропускає повітря, що робить її практично незамінною в літній час. Також володіє хорошими гіпоалергенними властивостями, але при тривалій шкарпетці насиченість кольору може губитися. Проте, цей недолік з лишком покривається його безумовними перевагами.
- Коттон «сорочка». Натуральна тканина, що виготовляється з бавовняних волокон. Відрізняється коттон своєї гіпоалергійністю, здатністю добре пропускати повітря і міцністю. Тип тканини під назвою «сорочка» має кілька особливостей. Перша – це склад. Такий коттон буде складатися з 100% бавовни без додавання віскози або лайкри. Друга – це здатність добре тримати форму, яка досягається завдяки складу та щільного плетіння волокон. Коттон «сорочка» використовується для пошиву блузок і, як це зрозуміло з назви, для виготовлення класичних і повсякденних сорочок.
- Креп— категорія тканин, в основному це шовкові тканини, чиї нитки виробляються зі значною (креповой) кручені, а ще в деяких варіантах особливими (креповыми) переплетеннями. Крепові тканини володіють характерними властивостями: невеликий сминаемостью і відмінним зовнішнім виглядом, пружністю і зносостійкістю, а також непоганий драпируемостью. Щоб виділити і підкреслити всі пишність і витонченість крепового малюнка, його найчастіше виготовляється гладкокрашеным. У зв'язку з тим, що крепові нитки володіють підвищеною жорсткістю у нього є недолік у вигляді підвищеної осипаемость.
- Креп-шифон. Легка, але досить щільна тканина, яка має злегка шорстку поверхню. Приставка «креп» вказує на особливий метод плетіння ниток – спочатку вони скручуються в різних напрямках, а потім переплітаються з традиційного полотняному методом. За рахунок такої технології виходить міцний, але легкий матеріал. З креп-шифону шиють вечірні, літні сукні, спідниці, шарфи. Тканина добре піддається драпіровці і відрізняється міцністю. Склад: 100% шовк.
- Кукурудза— відмінна вбираність вологи одне з головних відмітних властивостей тканини. Що цікаво, сохне кукурудза моментально, можна сказати на очах. Також віднесемо до здібностей тканини довго зберігати колір, стійкість від вигоряння під впливом сонячних променів і інших зовнішніх впливів . Варто виділити найбільш основна її перевага – це гіпоалергенність. Тканина дуже приємна і м'яка на дотик.
- Льон— це тканина натурального походження, що отримується з рослини. Вироби, виготовлені з цього матеріалу, володіють дуже хорошими характеристиками повітропроникності, що є великою перевагою у дуже спекотну погоду, а також такі речі гіпоалергенні і міцні. Льон досить добре зберігає свою цілісність, незважаючи на часте носіння і регулярної пранні. Варто відзначити, що даний матеріал чутливий до температур, тому стирати дані вежи потрібно не дуже гарячої води, щоб матеріал не сів.
- Мадонна– тканина, яка відрізняється максимальною повітропроникністю і складається з синтетичних матеріалів – поліестеру і віскози. Іноді у склад додають волокна спандекса – така тканина буде максимально еластичною. Мадонна хороша тим, що плями з поверхні легко видаляються, за рахунок того, що волокна тканини проходять спеціальну обробку. З такого матеріалу шиють вечірні сукні, коли потрібно створити модель з важкими складками, а також жіночі та костюми.
- Тканина «Макаронно», (також «макарони», «макарони») — це тканина рослинного походження, як правило, сатин, 100% бавовна. Свою назву вона отримала завдяки незатейливому малюнку — тонким ліній на світлому тлі. Для закінченого ткацького візерунка необхідно чітке перпендикулярне переплетення ниток. Матеріал виходить дуже приємний і легкий. Використовують його для рукоділля, пошиття дитячого одягу, постільної білизни, домашніх костюмів.
- Масло— це синтетичний матеріал, в основі якого лежать поліестер, віскоза. Використання даних матеріалів дозволяє одязі з олії бути повітропроникними, не м'ятися і не втрачати свою форму протягом тривалого часу. Примітно, що носіння такого одягу в спеку дозволяє не тільки не відчувати дискомфорту, але і відчувати відчуття свіжості і прохолоди, що робить дану тканину вкрай затребуваною у виробників літнього одягу.
- Махрова тканьпрактична і приємна на дотик. Її часто використовують при пошитті домашнього текстилю, халатів, піжам, спортивних костюмів. У складі зазвичай льон, бавовна або бамбук. Поверхня махри — це петлі основних ниток. Ворс може бути одно - або двостороннім. Якісна тканина чудово вбирає вологу, не деформується і не вимагає прасування. Бувають полотна з рельєфним малюнком і стриженим ворсом.
- Меморі– тканина, яка добре відновлює форму, не мнеться і відрізняється матовим блиском своєї лицьового боку. Полімерні волокна, що входять до складу меморі, відповідають за здатність тканини запам'ятовувати і відновлювати форму. Має матеріал такими властивостями: не пропускає вологу, не розтягується, відштовхує бруд. Шиють з меморі куртки, плащі, пальто. Підходить тканину і для виготовлення спідниць, костюмів. У такому випадку В її склад додають близько 30% сатину або бавовни.
- Микромасло— дуже схожий за складом на трикотажне полотно. Складається тканину з поліестеру 90%, віскоза 5% , лайкра 5%. Неймовірно тоненький, приємний до тіла м'який матеріал.
- Мохер— тонка, м'яка тканина, виготовлена з вовни ангорської кози. Вона використовується для пошиття суконь, костюмів, светрів і навіть пальто. Аж до 1820 року ця тканина була доступна тільки турецьким султаном, але в середині 20-го століття ангорських кіз почали вивозити з країни і продавати цінний матеріал в європейських країнах. Мохер дуже легкий, відмінно зберігає тепло і володіє м'яким блиском.
- Мохер— тонка, м'яка тканина, виготовлена з вовни ангорської кози. Вона використовується для пошиття суконь, костюмів, светрів і навіть пальто. Аж до 1820 року ця тканина була доступна тільки турецьким султаном, але в середині 20-го століття ангорських кіз почали вивозити з країни і продавати цінний матеріал в європейських країнах. Мохер дуже легкий, відмінно зберігає тепло і володіє м'яким блиском.
- Неопрен— це синтетичний матеріал, який виготовляється на основі спіненої гуми. У сучасному світі цей матеріал використовується в самих різних областях, але найбільше поширення він отримав у водних видах спорту, де він виступає основою одягу спортсменів. Це цілком зрозуміло, тому що даний матеріал не пропускає вологи, а також дозволяє зберігати природне тепло тіла людини, незалежно від перепадів температур.
- Ніколь– тканина, яка відрізняється практичністю і яскравим колірним виконанням. Практично на 70% вона складається з поліестеру, завдяки чому не мнеться, зберігає насичений колір і добре відпирається. Є у складі еластан віскоза – виріб буде добре сідати по фігурі. Шиються з тканини ніколь як літні сарафани, сукні, шорти яскравого жовтого, блакитного, рожевого відтінку, так і строгі костюми класичного сірого, чорного кольору.
- Органза– повітряна, легка тканина, яка, разом з тим, відрізняється жорсткістю. Матеріал добре тримає форму і може бути блискучим, так і матовим. Все залежить від складу тканини. «Блискуча органза» — та, що виготовлена з волокон поліестера, які проходять додаткову обробку. Матовою тканина виходить з ниток віскози і шовку. Правда, шовкову органзу можна зустріти рідко, так як такий матеріал досить дорого коштує. Тканина може бути прикрашена люрексом або металізованими нитками. Використовують органзу для оздоблення суконь, спідниць та костюмів.
- Пайетка– тканина, яка відрізняється складною технологією виробництва і складається з декількох елементів. Перший – це основа з поліестеру або олії, яка відповідає за практичність матеріалу. Завдяки поліестру пайетка добре тягнеться. Другий елемент – це, власне, паєтки, блискітки, що пришиті до основи. Виготовляються вони з пластилекса або тоненьких металевих пластин. Паєтки можуть мати різну форму, колір і відрізнятися ступенем блиску. Що стосується складу, то пайеточная тканина – це, як правило, синтетика.
- Підкладкова тканина. Для виготовлення підкладки використовуються, найчастіше, тканини з синтетичними волокнами, так як вони відрізняються міцністю. Віскоза – тканина, що застосовують в якості підкладки в спортивних костюмах. Атлас вважається оптимальним варіантом для підкладки пальто і чоловічих костюмів. Поліестер – найпопулярніша підкладкова тканина, яку використовують при пошитті пуховиків і курток. Сатин – дорога тканина, що в якості підкладки використовується для вечірніх суконь, спідниць і класичних костюмів.
- Поліестер— штучне поліефірне волокно, відмінне особливим різноманіттям. Володіє дуже потрібне властивість відмінно тримає форму при нагріванні. Застосовується в пошитті одягу, де потрібно «утримувати» складки — приміром, спідниці-плісе. Але, потрібно врахувати, при перегріві тканини більше 40 градусів (наприклад, в пральній автомашині) є шанс що утворюються і ненадобные «м'яті» складки, які дуже складно буде повернути первозданний вигляд. Поліестер дуже стійкий до впливу світла, стійкий до забруднення тканини цятками, стійкий до різними бактеріями, паразитами, міллю. Відрізняється чистотою і фортецею фарб і прослужить тривалий час років. Брак виробів це досить велика гігроскопічність (вбирання вологи з навколишнього середовища).
- Поплін– тканина, в основі якої лежить бавовна. Найчастіше вона на 80-90% складається саме з бавовни, а доповнюється синтетичними, рідше – шовковими нитками. Головні переваги попліну: тканина добре пропускає повітря, м'яка на дотик, відмінно тримає форму і не вимагає прасування. Після декількох прань поплін не втратить колір і не розтягнеться. Шиють з даної тканини сукні, сорочки та жіночі – тобто, практичні вироби, які не повинні втрачати форму, але обов'язково відрізняються зносостійкістю.
- Рібана– тканина, що зовні нагадує гумку і відноситься до «сімейства трикотажних». Виготовляється матеріал шляхом в'язки, при якій лицьові петлі чергуються з виворітними. За рахунок чого і досягається схожість з дрібної гумкою. Шиють з рибаны дитячі шапочки, одяг для дому, нижня білизна. Склад тканини: 100% бавовна. Зустрічаються і тканини з додаванням віскози, поліестеру (не більше 5%).
- Рогожка– тканина, яку багато хто асоціює з мішковиною. Але рогожка більш елегантна і за зовнішнім виглядом, і за складом. Ідеальний матеріал для пошиття верхнього одягу і для костюмів, суконь в дусі Одрі Хепберн і Коко Шанель. До складу полотна входять натуральні матеріали: шерсть, бавовна, льон. Додають і 2-5% акрилу для підвищення зносостійкості. Рогожка добре тримає форму і відрізняється щільною текстурою. Ще одна особливість – тканина не мнеться і не вимагає особливого догляду.
- Синтепон. Нетканий матеріал, який володіє унікальними властивостями: добре зберігає форму, не вбирає вологу і відрізняється високими теплоізоляційними характеристиками. Для виготовлення синтепону використовують синтетичні волокна або вторсировину. Волокна скріплюють між собою за допомогою склеювання або термообробки. Щільність синтепону залежить від товщини використовуваних шарів. Мінімальна щільність – 0,04 кг на м2, а максимальна – 1,5 кг. Застосовують цей матеріал в якості утеплювача для курток, пуховиків, спортивних костюмів.
- Софт– подивившись на назву, стає зрозуміло, що ця тканина відрізняється м'якістю. Зовні вона нагадує велюр, але склад софта дещо інший. Тканина може складатися з волокон бавовни, еластану та віскози. Зустрічається і 100% поліестер. Лицьова сторона софта має рельєфну структуру і ледь помітний ворс, а виворітна – відрізняється матовістю. З такої тканини шиють сукні з оборками, спідниці – вона добре піддається драпіровці, дозволяючи створювати складки, що відмінно тримають форму. Матеріал стійко переносить прання при 40 градусах, колір не буде вигорати на сонці, а прасувати одяг з софта не доведеться.
- Стрейч сітка. Легка, невагома і делікатна тканина, яка добре тягнеться і зберігає форму. За своїм складом – це синтетичний матеріал. Використовується стрейч сітка для декорування весільних, вечірніх суконь. Останнім часом цей матеріал вибирають і для пошиття спідниці-пачки, а також коригуючого білизни. За рахунок того, що матеріал відрізняється малою щільністю вироби з нього потрібно прати при делікатному режимі. Склад тканини: 95% поліестеру та 5% еластану.
- Тафта– тканина, що відрізняється щільністю і своєю глянцевою поверхнею. Виготовляється шляхом полотняного переплетення ниток, завдяки якому матеріал відрізняється здатністю відштовхувати вологу. Щільне плетіння ниток відкриває ще одну здатність тканини – чудово тримати форму і утворювати жорсткі складки. Виготовляється тафта з поліестеру, віскози, ацетату та бавовни. Рідше в складі можна знайти шовкові нитки. Шиють з цієї тканини вечірні сукні, спідниці, також тафту використовують для декорування джинсів і брюк.
- Твід– вовняна тканина, що володіє хорошою щільністю. Виготовляється вона шляхом саржевого переплетення товстих волокон. Відрізняється тканина фактурною поверхнею, а поєднання ниток різного кольору і спосіб плетіння створюють фактурний орнамент з типовими для твіду грубими вузликами. Носити твідові костюми жінки почали завдяки Коко Шанель. Знамениті комплекти з спідниці і жакета в блідо-рожевий, чорно-білому кольорі були виконані з цієї натуральної вовняної тканини. Твід володіє еластичністю, міцністю, не мнеться, а єдиний недолік тканини – її треба берегти від молі.
- Тіар– тканина, з якої найчастіше шиють костюми, як брючні, так і зі спідницею. Відрізняється матеріал гладкою, рівною поверхнею з ледь помітним діагональним рубчиком. Більша частина складу – поліестер, завдяки якому тіар добре тримає форму і не мнеться. Є у складі віскоза і шерсть — ці волокна додають м'якості і роблять вироби теплими. Обов'язково до складу тіара буде входити еластан, який забезпечує еластичність тканини. Найчастіше з тіара виконують чорні, коричневі, темно-сині і сірі костюми.
- Тінсулейт— є на сьогодні одним з кращих утеплювачів для одягу. Ультра легкий матеріал який не вбирає вологу, завдяки цьому навіть в сиру погоду буде зігрівати вас,володіє чудовими теплоізоляційними якостями. Тінсулейт – один з невагомих утеплювачів , він володіє найкращими якостями пташиного пуху, тільки після прання він не помнеться і не собъется як пух - це одне з найбільш позитивних якостей даного утеплювача. Тінсулейт дуже ефективний і здатний зігрівати Вас навіть при холодній погоді – 60 градусів. Догляд — речі їх тинсулейта можна прати як руками так і в машинці. Якщо Ви вибрали автоматичне прання - то рекомендується вибрати щадний режим: обороти менше 600 в хвилину, температура води — 40°С, несильний віджимання. Навіть при багаторазовому пранні речі не втрачають свій первинний вигляд і форму, сохне тканина дуже швидко.
- Трехнитка— ущільнена трикотажна тканина, виготовляється на основі кулирной гладі (кулирки - натуральні матеріали на основі бавовни), зовнішня сторона рівна, а внутрішня — товстий начісування, який утворюється в результаті ввязывания з зовнішньої сторони прокладкових ниток. Дане полотно стійке до катышкам, розтягування матеріалу, служить тривалий час і ніяк не змінює форму. Це натуральна тканина, вона пропускає повітря, в результаті чого шкіра може дихати, а завдяки начесу тримає тепло, завдяки цьому матеріал ідеально підходить для холодної погоди. Трехнитка приємна до тіла і відчуттями. Рекомендований догляд-прати при температурі менше 35 градусів.
- Трехнитка «Петля»— трикотажна тканина, яка має свою особливість – різні за зовнішнім виглядом лицьову і виворітну сторони. Лицьова являє собою гладке полотно, м'яке на дотик, а ось виворітна буде відрізнятися наявністю начісування, який утворюється за рахунок вплетення волокон футера (товстої бавовняної тканини). Останні додають матеріалу теплоізоляційних властивостей. Трехнитка «Петля» використовується для пошиття спортивних костюмів. Склад тканини: 100% бавовна.
- Трик— це легка трикотажна тканина, в основі якої синтетичні нитки. Вона відмінно тримає форму, еластична, має гладку і блискучу поверхню. Такий матеріал добре вбирає вологу і швидко сохне. Плями ньому легко відпираються, а гладити взагалі не потрібно. Як правило, трик використовують для пошиття спортивних костюмів, топів, спідниць. Розрізняють однотонні і принтовані полотна.
- Трикотаж ангора. М'яка ворсиста, приємна на дотик тканина, яка користується популярністю у світових дизайнерів за рахунок своїх двох якостей – «умінням» добре зберігати тепло і міцністю. Натуральна ангора виготовляється з вовни кіз і відрізняється шовковистим блиском. А ось трикотаж ангора відноситься до смесовым тканин, до складу якої входить шерсть, віскоза і поліестер. Процентне співвідношення останніх, як правило, становить до 55%. З такої тканини шиють кардигани, теплі сукні з рукавами, спортивні костюми.
- Трикотаж джерсі — як вже зрозуміло це вид трикотажної тканини, яку в'яжуть методом однорядного плетіння, а не тчуть, як одного полотна. Як визначити, що перед вами саме джерсі? Можна взяти необроблений край тканини і розтягнути по ширині. Вона повинна загорнутися в рулон. До складу полотна можуть входити вовняні нитки, бавовна, поліестер і змішані волокна. Чим більше у складі еластану та синтетичних волокон, тим краще джерсі тягнеться. Виготовляють з тканини як одяг для дому, так і кардигани, сукні, спортивні штани та футболки.
- Трикотаж «диско». Тканина, яка хоч і відноситься до «сімейства трикотажних», але виконана з синтетичних волокон. Вона не мнеться, відрізняється міцністю, зносостійкістю і прекрасною еластичністю. Лицьова сторона тканини може мати блискуче покриття, а виворітна буде виглядати як традиційне трикотажне полотно. Використовується трикотаж «диско» для пошиття коктейльних суконь, блуз, вузьких спідниць і комбінезонів. Склад тканини: 95% бавовна та 5% еластану. Деякі виробники додають до складу бавовняні волокна.
- Трикотаж рубчик. Тканина, яка відрізняється способом плетіння ниток. Тут посилена поперечна нитка, а саме полотно виділяється наявністю дрібних рубців, за рахунок чого матеріал зовні схожий з репсом. На дотик «рубчик» — це оксамитова, м'яка тканина. Такий трикотаж не мнеться, швидко відновлює форму, володіє хорошою повітропроникністю і теплоізоляцією. Виготовляють з трикотажу «рубчик» сукні, брюки, спідниці, що відмінно сідають по фігурі. Склад тканини: 95% бавовна та 5% лайкри або 40% бавовни, 30% віскоза, 30% поліестер.
- Фланель— дуже м'який і ворсистий тип тканини на основі бавовни. Широко використовується для виготовлення домашнього текстилю. Має саржеве або полотняне переплетення ниток, рівномірний дво - або однобічний начіс. Володіє відмінними вбираючими і теплозберігаючими властивостями. Його часто застосовують у виробництві халатів і теплих піжам. Розрізняють набивну, сорочечную, вибілену, гладкофарбовану і недбалу фланель.
- Фліс— це синтетичний матеріал, виготовлений на основі поліестера, а також інших матеріалів штучного походження. Флісовий матеріал може бути використаний в якості підкладки, а також в якості зовнішнього матеріалу виготовлення. Вироби з флісу виходять досить легкими і щільними, що робить цей матеріал незамінним при виготовленні спортивного одягу.
- Флок— щільна тканина, в основі якої поліестер і бавовна. Вона витримує серйозну навантаження, часто використовується в якості оббивки для м'яких меблів. При виготовленні матеріалу застосовуються дрібно різані ворсинки, які наносяться на клейову основу за допомогою спеціального інструменту — флокатора. Він створює електростатичне поле, яке дозволяє міцно закріпити крихітні частинки.
- Французький трикотаж— трикотажна тканина, що має відмінну еластичність. Трикотаж масово використовується при пошитті всіх видів одягу, штанів, жіночих суконь, костюмів для жінок, піджаків, джинсів, пуловерів. Рыхловатый склад надає цьому полотну м'якість. Французький трикотаж дає дихати шкірі людини, оберігаючи її від спекотної та холодної погоди.
- Бавовна— це натуральний матеріал, що отримується з рослини, яка використовується в багатьох інших видах тканин. Вироби з бавовни виходять дуже легкими і приємними на дотик, повітропроникними, що дозволяє носити цей одяг навіть у саму жарку погоду. Бавовна застосовується в самих різних галузях — від пошиття одягу і до застосування у виробництві меблів. Бавовняні вироби не рекомендується прати в гарячій температурі, інакше вони можуть сісти і втратити свою форму.
- Бавовна жатка— це 100% натуральна тканина. Зазвичай використовується для пошиття постільної білизни та домашнього текстилю. Тканина жатого типу виходить шляхом спеціального скручування ниток і термообробці. У підсумку виходить цікавий рельєфний візерунок, сама тканина легка, дихаюча, приємна на дотик. Перевага бавовни жатки в тому, що він не вимагає прасування, довго зберігає гарний зовнішній вигляд.
- Холлофайбер– матеріал, що відрізняється своє здатністю добре утримувати тепло. Досягається це шляхом виробництва матеріалу – синтетичні волокна скручують, з'єднують термічним методом. Всередині волокон утворюються порожнини, які й утримують тепло. Холлофайбер нетоксичний, добре пропускає повітря, не вбирає запахи і не сідає при пранні. Використовують його в якості утеплювача для курток, пуховиків, спортивних, лижних костюмів.
- Шовк— це тканина натурального походження, що отримується з коконів, які плете тутовий шовкопряд. Технологія його виготовлення достатньо складна, що природним чином позначається на вартості кінцевого матеріалу. Однак, його гідності покращують цей маленький недолік. Тканина дуже добре пропускає повітря, вбирає і випаровує вологу, а також позитивно впливає на саму шкіру людини — хімічний склад шовку дозволяє эпидермису швидше регенеруватися. Крім того, шовкові речі є надійним захисників від різних кліщів і вошей, а також інших шкідливих мікроорганізмів.
- Шифон— даний матеріал виготовлявся з використанням натурального шовку, але в подальшому стали використовувати синтетичні матеріали. Вироби з шифону виходять надзвичайно легкими і повітряними, але міцність їх залишає бажати кращого. Тим не менш, цей матеріал досить широко використовується в багатьох будинках моди в якості матеріалу для одягу.
- Штапель— це тканина, яка являє собою суміш бавовни та віскози в пропорції 50 на 50 (зустрічаються тканини, де 60% бавовна та 40% віскози). Сам матеріал досить щільної структури, але це не позначається на його вазі — тканина досить легка і повітряна. На дотик штабель дуже приємний, не дарма, що з даного матеріалу шилися домашні халати у радянський час. Тканина може чимось нагадувати шерсть, але його структура більш м'яка і еластична.
- Еко-шкіра— це синтетичний матеріал, отриманий з поліуретану. З назви зрозуміло, що він є замінником натуральної шкіри, але, на відміну від дерматину, практично нічим їй не поступається. Відкриття цього матеріалу дозволило не тільки зберегти чималу кількість тварин, але і подбати про навколишнє середовище, адже виробництво натуральної шкіри часто пов'язане з її забрудненням. Що стосується самої тканини, то вона дуже надійна і аналогічна натуральній шкірі за своїми характеристиками
Інші статті